TEKNOGROW SERAMİK FAR-İNFRARED TEKNOLOJİSİ / Tescilli Ürün

Far – infrared ışınlar , dalga boyları genelden daha uzun olan infrared ışınlardır (dalga boyları kısa olan infrared ışınlar yakın – infrared ışın olarak adlandırılır). Dalga boyları kırmızı bölgedeki görünür ışınlardan daha uzun olduğu için, yüksek ısıtma özelliğine sahiptirler. Görünmez ve materyallerce kolayca emilen uzak, infrared ışınlar kuvvetli rezonansa sahiptir ve organik oluşum moleküllerine karşı titreşim hareketine yatkındır

Ayrıca , ışın genellikle dalga boyu kısa ise , daha iyi yansır (quartz ısıtıcılarda olduğu gibi ). Şayet dalga boyu uzun ise, temasda olduğu materyallerce emilir. Uzun dalga boyuna sahip ışınlar daha fazla yayılır ve bu da bize güneşle temas ettiğimizde neden sıcağı hissettiğimizi açıklar. Örneğin, 30 derecedeki bir suya girdiğimizde ısınmayız. Fakat aynı derecede güneş banyosu yaparsak ısınırız. Bu da güneş ışığındaki uzak – infrared ışınların derimizin derinliklerine nüfuz etmesi ve ısı yaratmasındandır. Bu ısınma hareketi, değişik hastalıklara sebep olan mikroplardan kurtulmayı, fizyolojik fonksiyonları iyileştirdiği, Far-infrared ışınların, bakteri antagonizması , küf önlemek, kurutmak ve hava temizlemektir.
Far Infrared ışınlar nedir ? Far Infrared genelde “Hayatın işığı” olarak bilinir. Güneş ışığı spektrumunun “görünmez ışık” olarak da bilinen görünmeyen bir parçasıdır. “Hayatın Işığı” olarak bilinmesinin nedeni dünyamıza hayat getirmesidir. Bugüne kadar dünyamızdaki tüm yaşam formlarının gelişmesi ve üremesi güneş ışığında bulunan far infrarede bağlıdır.
Yumurtladıktan sonra tüm böcekler kuluçka ve üreme için güneş ışığına bağımlıdır. Bu Far Infrared tarafından yapılır. Deniz kaplumbağaları yumurtalarini kumlu plajların kumuna gömerler. Güneşin ısısı altında ve özellikle yumurtaların üzerinde bir süre etkin olan far infared ışınların etkisi ile ufak kaplumbağalar yumurtadan çıkar. Bu far infrared katkı yaptığı formlardan birisidir. Şayet güneş ışığı olmasa idi bunların hiçbiri gerçekleşmezdi. Dolayısı ile güneş ışığındaki far infraredi “Hayatın işığı” olarak adlandırırız.
Aslında far infrared yalnız güneşin kendinden kaynaklanmaz. İnsan vücudu ,hayvanlarin vücudları gibi dünyadaki birçok canlı, toprak ve mineraller belirli koşullarda Far Infrared yayarlar ve bu işinlar doğadaki “Hayatın işığı”na eşdir.
Isındığında FAR INFRARED ENERJİ yayılmasını sağlayan tek materyal, seramiği oluşturan minerallerdir. Far Infrared Seramik isiticilar bilim insanlarınca, en tedavi edici özelliğe sahip dalga boyunda enerji yaymaktadırlar. Cam Panel isiticilar, Isı lambaları , Infrared Quartz Isıtıcılar ve açık rezistanslar (FAR INFRARED seramik isiticilar haricinde hiç bir isitici ve isitma sistemi) , FAR dalga boyunda enerji üretmemektedirler