FarmHan Tarım Teknoloji Ltd. ülkemizde ilk olarak geleceğin tarım teknolojileri ile kentsel tarım fabrikasında, virüs saldırılarından ve zararlılardan uzak steril bitkiler üretir. Labarotuvar ortamında sağlıklı ürünler sunar.

Yaşadığımız dünya şartlarında şehirlerin neredeyse birleşmeye başladığı ve boş alanların azalması sebebi ile daha verimli kullanılması gerektiği sebebi doğmaktadır. Minimum alanlarda maksimum üretimler sağlanması ve bu üretim esnasında da standartlık ön planda tutulması artık çağımızın gereği haline gelmiştir. Bitkilerin üretimi için de artık boş alanlar ve hava kirliliği gibi sıkıntılar daima önümüze çıkmakta olup, milyonlarca aracın ve fabrikaların havayı kirletmesini de düşünürsek steril, şartlanmış, ilaçlamadan olduğunca uzak ortamlar geliştirmek şart olmuştur. Bitki yetiştirme fabrikası projemiz,( şehir tarımı adını da verebiliriz) bahsi geçen birçok konuya çözüm getirmiştir. Çağımızda teknoloji ve makinalaşma birçok alanda ilerlemesine rağmen bitki üretiminde oldukça uzak kalmıştı. Bizler bu konuda yoğun çalışmalarımız sonucunda bu projeyi gerçekleştirdik. Bu proje içerisinde NASA nın uzayda bitki yetiştirmek için keşfettiği ve güneş ışınlarına eşdeğer olan, özel üretilmiş led kullanarak mavi ve kırmızı ışınlarla bitkinin gelişmesi ile büyümesini sağladık. Ancak bitkinin güneş etkisinde isinması da önemli idi.
Isınmada güneş etkisini sağlayan yine TeknoGrow özel üretimi olan far infrared değerleri yüksek olan üretimini yaptığımız seramik ısıtıcılar ile sağladık. Filtre edilerek şartlanmış su içerisine, organik likit gübreler uygun dozajlarda karıştırılarak her bitkiye ayrı beslenme sağlıyoruz Bu sistemin en büyük avantajlarından bazıları şunlardır, ilaçlama gereği ortadan kaldırılmaktadır ( steril ortamda büyümesi sebebi ile hastalıklardan uzak yetişirler ), enerji tüketimi % 15 seviyelerin düşmektedir, bitkiler % 30 – % 50 daha hızlı gelişirler, eşit şartlarda yetiştirilmesi sebebi ile aynı anda büyürler ve ne zaman toplanacağı önceden belirlenebilir. Bunların yanı sıra yaz bitkisi kışın, kış bitkisi yazın yetişebilmektedir, ortamı ısıtma gereği olmadan, sadece bitkileri ısıtarak 12 ay verim alınır. Bunlara ek olarak döner sistemin getirdiği avantaj olan yerçekimine ters yönde yetişen bitkilerde hızlı büyüme sağlanmaktadır.